Trzy Miasta. Już sama nazwa intryguje a historia jest równie ciekawa i tajemnicza. Maltańczycy nazywają je Kottoniera to wspólna nazwa dla trzech ufortyfikowanych miast na północy Malty, założonych przez Zakon świętego Jana w XVI – XVII wieku.

Trzy Miasta to Birgu (Vitoriosa) , Senglea (Isla) i Bormla (Kospicua).

Wycieczka Trzy miasta na Malcie

Birgu jest najstarsze istniało jeszcze przed pojawieniem się na wyspie rycerzy maltańskich. To również najpopularniejsze miasto wśród turystów ze względu na swoją historię i bogactwo zabytków.

Jak dostać się do Trzech Miast?

Możecie je Państwo odnaleźć na wschód od Valetty, po drugiej stronie Wielkiego Portu. Z ponad 11.000 mieszkańców Trzy Miasta są znów popularne jak kiedyś, przyciągają wielu inwestorów, którzy kupują nieruchomości i przekształcają je w mieszkania.

Wycieczka do trzech miast

To odrodzenie wpłynęło również na rozwój turystyki: butikowe hotele, restauracje, kawiarnie – odnajdziemy je na każdym kroku w wąskich, malowniczych uliczkach. Projekt związany z rozwojem turystyki na nabrzeżu Birgu, który obejmuje odnowienie fortu, muzea, przystań dla jachtów , restauracje i inne atrakcje przyciąga zarówno Maltańczyk jak i gości z zagranicy.

Co sprawia, że Trzy Miasta warto odwiedzić?

Czynników jest kilka. Bogata historia związana ściśle z Zakonem Joannitów, świetne położenie, jedyny w swoim rodzaju widok na Wielki Port i z pewnością wspaniałe odrodzenie w czasach współczesnych.

Trzy Miasta Malta Wielki Port

Wszystkie trzy miasta były ufortyfikowane przez rycerzy maltańskich zaraz po ich przybyciu na wyspę w 1530 roku. W 1522 zostali oni wygnani z wyspy Rodos i po siedmiu latach tułaczki znaleźli swój dom na Malcie.

Osiedlili się w Birgu i uczynili go swoją stolicą, przekształcając starą twierdzę, znaną jako Castrum Maris w fort Świętego Anioła. Powstały wtedy nowe obiekty, kościoły, klasztory i pałace. Głównym czynnikiem, który zdecydował o wybraniu tego miejsca był Wielki Port.

Trzy miasta Malta Fort Świętego Anioła

Głównym czynnikiem, który zdecydował o wybraniu tego miejsca był Wielki Port. Handel i kontrola nad portem były decydujące w rozwoju kolejnych miast, dlatego to w zatokach powstawały najważniejsze ośrodki życia i handlu.

Spacerując po Trzech Miastach będziecie Państwo podziwiać zachwycające bastiony, mury, wieże obronne, które szczególnie pięknie prezentują się w nocnej oprawie.

Co zobaczyć?

Każde z trzech miast ma swoje osobliwości i może wiele zaproponować zwykłemu turyście i wytrawnemu podróżnikowi. Najbardziej popularne jest Birgu. Znajduje się tu najwięcej atrakcji, takich jak:

  • Muzeum Morskie;
  • Muzeum Wojny (Malta at War Muzeum);
  • Pałac Inkwizytora;
  • Fort Świętego Anioła.

W Bormli z jej sześciokilometrowymi murami odnajdziemy urokliwy kościółek parafialny – Kolegiatę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z niesamowicie imponującym wyposażeniem. Na wyspie Isla znajdują się dwa wyjątkowe kościoły: św. Filipa i Matki Boskiej Zwycięskiej a z górnej części miasta roztacza się piękny widok na Wielki Port. Odnajdziemy tam strażnicę Gardola z ciekawymi dekoracjami.

Wycieczka z przewodnikiem po trzech miastach na Malcie

Odwiedzenie Trzech Miast to obowiązkowy punkt programu, musicie go Państwo uwzględnić w swoim planie zwiedzania. W nagrodę otrzymacie moc pozytywnych emocji, wrażeń, niezapomnianych widoków. Zagłębicie się w historię tych wyjątkowych miejsc, odwiedzicie piękne świątynie, pospacerujecie po pięknej przystani a na koniec odpoczniecie w jednej z urokliwych kawiarenek czy restauracyjek przy dobrej kawie czy lampce wina. Gwarantujemy, że Trzy Miasta na długo pozostaną w Państwa pamięci!

Zarezerwuj wycieczkę Trzy miasta

REZERWACJA