Najszybsza forma kontaktu

NAJSZYBSZA FORMA KONTAKTU

Dołącz do nas

WASZ PRZEWODNIK PO MALCIE

Praca przewodnika jest dla mnie nie tylko zwykłą pracą to moje życie, moje hobby, pasja i miłość. Nie ma dla mnie dwóch identycznych wycieczek, każda to nowi ciekawi ludzie, nowe doświadczenie i wspomnienia.

Witam Was ze słonecznej Malty.
Chciałam Was gorąco zaprosić na moją cudowną wyspę, w której nieprzerwanie od prawie 20 lat jestem zakochana. Specjalizuję się w obsłudze wycieczek pielgrzymkowych, z tego tematu pisałam pracę dyplomową. Posiadam licencję na cały archipelag Maltański. Wyspę Maltę i wszystkie na niej obiekty historyczne jak również wyspę Gozo i pomniejsze wyspy: zarówno wyspę Św. Pawła i Comino.

Z wykształcenia jestem nauczycielką ale sama jak wieczny student zgłębiam tajemnicę Malty, ciągle czytając o niej, szukając nowych informacji, ciekawostek. Tą miłością i pasją do mojej wyspy chciałam Państwa zarazić. Pracując już wiele lat jako przewodnik turystyczny zawsze dbałam o to aby moi turyści powracali do domu przepełnieni zachwytem i miłością do Malty.

Dodatkowo służę pomocą w załatwianiu wszelkich formalności na Malcie, jako tłumacz. Jeżeli planujesz przeprowadzkę na Maltę, kurs językowy na mojej wyspie – we wszystkim pomogę.

Drodzy Turyści:

 • Proszę pamiętać o tym, że każdy przewodnik powinien posiadać licencję. W razie kontroli przewodnik oprowadzający grupę musi udokumentować swoje uprawnienia.

 • Jeżeli przewodnik nie posiada licencji oznacza to, że pracuje nielegalnie. Tym samym naraża siebie oraz swoich turystów na karę pieniężną. Mandat płaci zarówno przewodnik jak również turysta wynajmujący nielegalnie przewodnika.

 • Przewodnik licencjonowany ma prawo oprowadzać we wszystkich wnętrzach obiektów historycznych, przy wejściu do nich musi pokazać swoją licencję i nie płaci biletu wstępu.

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

Zapraszam do współpracy biura turystyczne z Polski . Pomogę przy stworzeniu profesjonalnego programu zwiedzania , tak aby był on jak najbardziej bliski ideału. Aby Państwa turyści zarówno mieli czas na odpoczynek ale również w pełni skorzystali z bogactwa historii i atrakcji Malty.
Zapraszam do kontaktu drogą mailową i telefoniczną.

KONTAKT

MOJE USŁUGI

ZALETY ZWIEDZANIA Z PROFESJONALNYM, MIEJSCOWYM PRZEWODNIKIEM BEZPIECZEŃSTWO, WYGODA I SPOKÓJ WYCIECZKI.

Z przewodnikiem Państwa odpoczynek na Malcie będzie piękną przygodą

Dlaczego potrzebujesz przewodnika po Malcie

Czyste plaże, bajkowa przyroda, ciekawe festiwale i wydarzenia, mnóstwo zabytków – to Malta w całej okazałości. Położona na Morzu Śródziemnym z bogatą historią i tradycjami sprawi, że przeniesiecie się Państwo w inne czasy. Otoczona potężnymi murami i wysokimi brzegami jednocześnie z pełnymi kolorytu miasteczkami, wąskimi uliczkami, bogactwem świątyń z pewnością Państwa zachwyci.

Archipelag Maltański poszczycić się może obiektami z różnych czasów, sięgając nawet do tych prehistorycznych, po średniowiecze, czasy bytności tutaj zakonu maltańskiego i bardziej nam współczesne.

To bogactwo przyciąga i sprawia, że na Maltę co roku tłumnie przybywają turyści. Nikt nie zaznajomi Państwa z tym bogactwem i lepiej nie odkryje tajemnic Malty jak profesjonalny przewodnik, który z pasją może snuć opowieści na każdy temat i zna wszystkie zakątki wyspy i jej archipelagu.

Przewodnik po Malcie zna wszystkie najpopularniejsze i wyjątkowe miejsca

Przewodnik po Malcie zna wyjątkowe miejsca

Archipelag Maltański to główna Malta, zamieszkałe Gozo i Comino i kilka malutkich, niezamieszkałych wysepek. Wszystko jest małe, jak w miniaturce ale to sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zauroczeni i zaskoczeni. Przede wszystkim pomaga w dotarciu do wszystkich atrakcji w szybkim czasie, atrakcje turystyczne i historyczne są dostępne na wyciągnięcie ręki co jest niewątpliwie ogromnym atutem pobytu na Malcie.

Jesteście Państwo w stanie wspaniale odpocząć i jednocześnie spokojnie zwiedzić wszystkie atrakcje wyspy. Malta ma swój styl, ma swój szyk. Spacerując średniowiecznymi uliczkami mamy wrażenie, że cofnęliśmy się do czasów rycerskich pojedynków i uczt królewskich.

Przewodnik po Malcie pokaże Państwu te wszystkie wyjątkowe miejsca i odkryje zadziwiający świat tej małej wysepki na Morzu Śródziemnym. Wiemy jak trudno jest samodzielnie zorganizować sobie zwiedzanie będąc w obcym kraju, nie znając języka.

Z pomocą polskojęzycznego przewodnika wszystko będzie łatwiejsze i przede wszystkim otrzymacie Państwo rzetelną informację, poznacie Maltę od wewnątrz, jej historię, tradycje i zwyczaje.

5 NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANYCH MIEJSC NA MALCIE

Przewodnik po Malcie pokaże TOP 5 najjaśniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc
Proszę sobie wyobrazić, że powierzchnia Malty jest mniejsza od powierzchni Warszawy a była w stanie pomieścić tyle zabytków, oddzielnych małych miasteczek i atrakcji przyrodniczych. To wręcz niewiarygodne.

Co musicie Państwo obowiązkowo zobaczyć?

 1. Ogrody świętego Antoniego. Oaza spokoju, miejsce popularne nie tylko wśród turystów ale przede wszystkim odwiedzane przez Maltańczyków. Wśród egzotycznej roślinności, pięknych kwiatów i krzewów możecie Państwo idealnie odpocząć.
 2. Casa Rocca Piccola. To zachwycający XVI-wieczny pałac, w którym do dzisiaj mieszka maltańska arystokracja. Dzięki temu obiekt zachował się w tak dobrym stanie a właściciele dbają o jego oryginalny, pierwotny wygląd. Każdy turysta może pospacerować po terenie pałacu i cieszyć oko pięknem architektury i otoczenia tego wyjątkowego miejsca.
 3. Mdina. Stara stolica Malty. Miasto muzeum. Zachowało swoją średniowieczną szatę i należy do największych perełek Malty.
 4. Jaskinia Ghar Dalam. Krasowa jaskinia cenna przede wszystkim ze względu na odnalezione tam szczątki prehistorycznych zwierząt i ślady człowieka.
 5. Zatoka Dwejra. Niesamowite miejsce. Można tu zobaczyć tzw. wewnętrzne morze i popływać łódkami po koralowej jaskini. To idealne miejsce dla wielbicieli nurkowania. To tutaj znajdowało się kiedyś słynne Lazurowe Okno, nie zważając na jego brak miejsce i tak nie straciło nic ze swojego uroku i trzeba je obowiązkowo zobaczyć.

Słynne plaże i kurorty Malty

Przewodnik po Malcie - słynne kurorty na Malcie

Na Malcie każdy znajdzie coś dla siebie. Można poświęcić czas zarówno na aktywne zwiedzanie jak i na błogie lenistwo i wygrzewanie się w maltańskim słońcu.

Do najsłynniejszych kurortów należą:

 • Marsaskala małe miasteczko rybackie, położone na wschodzie Malty. Można tu delektować się pięknem przyrody, do wyboru mamy apartamenty lub pokój w  hotelu.
 • Marfa. To miejsce dla ceniących sobie ciszę i spokój. Nie ma tu barów i nocnych klubów. Znajdziecie tu Państwo jedynie przytulne kawiarenki restauracyjki z  miejscową kuchnią.
 • Sliema. Miasto na północnym-wschodzie wyspy. To miejsce dla lubiących ruch, wieczorne atrakcje. Nie brakuje tu również sklepów i licznych hoteli.
 • Gozo. Wyspa ze swoją wyjątkową atmosferą. Gościnni mieszkańcy, zachwycające pejzaże i ciekawe, miejscowe tradycje. Życie płynie tu swoim rytmem . Z  pewnością jest to najliczniej odwiedzane miejsce przez turystów.
 • Valetta. Stolica Malty – poszczycić się może największą ilością zabytków.

Nie może jej zabraknąć w Państwa programie zwiedzania. Od niej powinni Państwo zacząć przygodę z Maltą.

Wycieczkę na Malcie

Co doradzi przewodnik na Malcie

Pomożemy Państwu zorganizować każdą wycieczkę. W zależności od Państwa zainteresowania i możliwości. Zwiedzanie, plażowanie, rejsy. Rejsy szczególnie polecamy – mały statek weżnie Państwa w morską podróż między wysepkami archipelagu. Z innej perspektywy będziecie mogli Państwo podziwiać piękno okolicy i cieszyć oko morskimi pejzażami. Na uwagę zasługuje również kuchnia maltańska, połączenie kuchni włoskiej, arabskiej i angielskiej.

W restauracyjkach znajdziecie Państwo przede wszystkim dania z owoców morza i ryb. Symbolem wyspy jest oczywiście królik . Będziecie Państwo mogli  spróbować kilka sztandarowych dań z królikiem w roli głównej. Malta to nieduża wyspa ale piękna i zachwycająca.

Delikatny klimat śródziemnomorski, dziewicza przyroda, bogactwo zabytków sprawiły, że dziś Malta należy do najbardziej popularnych miejsc w Europie.

Serdecznie zapraszamy!!!