Najszybsza forma kontaktu

NAJSZYBSZA FORMA KONTAKTU

Dołącz do nas

Wakacje i wycieczki po Malcie: ceny, odmiany i funkcje

Wakacje i wycieczki po Malcie ceny

Co roku malownicza, pełna bogatej historii Malta przyciąga tysiące turystów. Można tu odnaleźć ślady wielowiekowej historii, która jest świadectwem ogromnej roli jaką Malta pełniła kiedyś przede wszystkim jako ośrodek handlu na Morzu Śródziemnych, u zbiegu licznych szlaków morskich. Jest to idealnych wybór dla osób, które chcą połączyć wspaniały wypoczynek z bogatą ofertą kulturalną i zwiedzaniem wyspy.

Wybierać można w dziesiątkach przeróżnych programów – od tradycyjnego pieszego zwiedzania miejsc historycznych, przez objazdowe wycieczki samochodem, rowerowe jak również liczne propozycje rejsów. Wszystko na najwyższym poziomie i w atrakcyjnych cenach, co w wielu wypadkach decyduje o tym, że turyści wracają na Maltę powtórnie. Za każdym razem Malta zadziwi Państwa inaczej swym pięknem i w inny sposób odkryje swoje tajemnice.

Spotkanie z Valettą

Wycieczki w Valletta Malta ceny

Spotkanie z Maltą należy rozpocząć od jej stolicy – urokliwej Valetty. Jest tutaj co zobaczyć. Czy zwiedzanie musi być drogie? Wszystko zależy od tego co Państwo chcecie zobaczyć i w jaki sposób zwiedzać, jaki wariant wycieczki wybierzecie.

Piesza wycieczka po Valetcie

Najtańszy sposób zwiedzania to oczywiście spacer z przewodnikiem. Podczas zwiedzania dowiecie się Państwo kiedy stolica została założona i w jaki sposób na tak trudnym terenie powstały piękne pałace i potężny system fortyfikacji. Jakie genialne techniczne rozwiązania zastosowano przy tylu niesamowitych, imponujących budowlach.

Udacie się Państwo z przewodnikiem do górnych ogrodów na punkt widokowy, z którego roztacza się niepowtarzalny, zapierający dech w piersi widok. Podczas zwiedzanie możliwe będzie odwiedzenie katedry świętego Jana oraz Pałacu Wielkich Mistrzów.

Spacer + film „Malta Experience” (bilet w cenie wycieczki)

Malta Experience Show, ceny na Malcie

Podczas tego wariantu wycieczki przewodnik pokaże Państwu historyczną część Valetty, opowie o rycerzach maltańskich i ich wkładzie w rozwój stolicy. Odwiedzicie Państwo Górne Ogrody Barrakkka i katedrę świętego Jana Chrzciciela, która posiada unikalne wnętrze, bogate w dekoracje z marmuru, złocenia, inkrustację.

To tutaj można podziwiać obrazy wielkiego mistrza Caravaggio. Kolejnym punktem programu będzie spacer po głównej arterii miasta – ulicy Republiki. Zobaczycie Państwo pałac Wielkich Mistrzów i słynny plac świętego Jerzego.

Na koniec zaprosimy Państwa na seans filmowy o Malcie, który będzie wisienką na torcie podczas naszego wspólnego zwiedzania. Fascynująca filmowa opowieść o historii i tajemnicach wyspy zakończy nasze wspólne zwiedzanie.

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

Zapraszam biura podróży i touroperatorów do współpracy przy tworzeniu grup wycieczkowych na Malcie

KONTAKT

MALTAŃSKIE MIASTA

Atrakcje Malty - Valletta City Park - Wakacje i wycieczki po Malcie ceny

VALETTA I MDINA – DWIE STOLICE

Zwiedzanie łączone pieszo + samochód. Zwiedzanie dwóch stolic – starej Mdiny i nowocześniejszej Valetty. O Mdinie pisał już starożytny historyk Ptolemeusz, poczujecie w niej Państwo ducha różnych czasów. W czasie spaceru zachwycą Państwa wąskie uliczki, pałacyki bogatych maltańskich rodzin, małe kapliczki i przede wszystkim dostojna mdińska katedra.

Po kameralnej starej stolicy Valetta ze swoimi monumentalnymi obiektami, kościołami wyda nam się nam jeszcze bardziej dostojna. Dowiecie się Państwo jako rolę odegrał w historii miasta zakon maltański, zobaczycie Państwo jeden z najpiękniejszych widoków z Górnych Ogrodów Barrakka. W trakcie tego programu możemy włączyć zwiedzanie obiektów wewnątrz (bilety nie są wliczone w cenę wycieczki).

HISTORYCZNA MDINA I RABAT

To wycieczka dla tych, którzy uwielbiają historię. Podczas zwiedzania historycznej Mdiny i Rabatu zagłębimy się w najstarszą historię Malty. Kiedyś było to jedno miasto otoczone murami. W Rabacie usłyszycie Państwo historię świętego Pawła, z którym to miejsce jest szczególnie związane. Dla chętnych zwiedzanie groty świętego Pawła oraz katakumb.

Zwiedzanie Mdiny będzie również dla Państwa wyjątkowym przeżyciem. Odnajdziecie tu Państwo na niewielkiej przestrzeni różne style, pałacyki, kościoły i bastiony. Szczególnie na uwagę zasługuje katedra w Mdinie pod wezwaniem świętego Pawła, patrona wyspy.

TRZY MIASTA

Zwiedzanie grupowe, cena zwiedzanie jest niezależna od ilości osób w grupie. Zwiedzanie obejmuje trzy miasta położone na przeciwległym brzegu zatoki, naprzeciwko Valetty. To Senglea, Vittoriosa, Cospicua. To właśnie tutaj rozpoczyna się historia obecności rycerzy maltańskich na wyspie.

Zwiedzanie rozpoczniemy na punkcie widokowym w Senglei, skąd roztacza się piękny widok na Wielki Port. Następnie pospacerujemy uliczkami miasteczka Cospicua i skończymy w Vittoriozie gdzie zatopimy się w wąskie, urokliwe uliczki, będziemy zgłębiać historię zakonu maltańskiego i podziwiać piękne kościoły.

Dodatkową atrakcją będzie przepłynięcie na drugą stronę Wielkiego Portu charakterystycznymi, lokalnymi łodziami.

Ħaġar Qim - – MARSASHLOK – BŁĘKITNA GROTA

Atrakcje Malta: Mnajdra

Wyjątkowy program obejmujący zwiedzanie najbardziej charakterystycznych dla Malty miejsc, jedynych i niepowtarzalnych. W pierwszej kolejności odwiedzą Państwo starożytną megalityczną świątynię Hagar Qim.

Ta niezwykłą budowla powstała około 3500 lat p.n.e na skalistym wzniesieniu, górującym nad okolicą. W trakcie zwiedzania kompleksu wejdziemy do wnętrza świątyni. W środku zobaczymy układ komnat, a także zachowane fragmenty oryginalnego dachu, który pokrywał wewnętrze sale. Dopełnieniem zwiedzania będzie film pokazujący tradycję budowli z kamienia na Malcie . Opowieść o starym kamieniołomie, z którego kiedyś wydobywano kamienne bloki .

Po tej części programu udamy się do Doliny Zurrieq skąd ruszymy w bajkowy rejs do Błękitnej Groty – jednej z największych atrakcji Malty. Rejs łódką nie jest wliczony w cenę wycieczki i uzależniony jest od pogody.

Kolejny punkt programu to rybacka wioska Marsaxlokk, tu na prawdziwym rybackim targu poczujecie Państwo atmosferę morza, tego jak żyją jej mieszkańcy, zatracicie się w gąszczu straganów i wypijecie wspaniałą kawę na urokliwym ryneczku.

Ostatnim punktem programu będzie jaskinia krasowa Ghar Dalam, wydrążona przez podziemną rzekę , odnajdziemy w niej wiele ciekawostek archeologicznych – niewątpliwie to jedna z większych atrakcji wyspy.

WYCIECZKA OBJAZDOWA PO WYSPIE

Odwiedzić w ciągu jednego dnia najważniejsze atrakcje wyspy wydaje się być nierealne ale możemy spróbować. Proponujemy Państwu wyjątkową wycieczkę objazdową podczas której w ciągu całego dnia dotrzemy do najciekawszych i najbardziej znanych atrakcji Malty.

To co zobaczyliby Państwo na kilku wycieczkach możliwe jest w ciągu 8 godzin.

Dowiecie się Państwo wiele na temat historii wyspy, tradycji, zwyczajach jej mieszkańców. Zobaczycie Wielki Port i Pałac Wielkich Mistrzów i katedrę świętego Jana. Również odwiedzicie trzy miasta Sengleę, Cospicuę i Wictoriozę. Obowiązkowo przespacerujecie się po Valletcie .

W drugiej połowie dnia odwiedzicie Państwo starą stolicę Mdinę oraz sąsiedni Rabat.

W programie znajdzie się również Błękitna Grota i rybacka wioska Marsaxlokk.

Dodatkowe punkty programu możemy włączyć w zależności od wolnego czasu i Państwa życzenia.

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

Zapraszam biura podróży i touroperatorów do współpracy przy tworzeniu grup wycieczkowych na Malcie

KONTAKT

INNA MALTA - PAŁACE I WINIARNIE

Atrakcje na Malcie: Hal Saflieni Hypogeum - Wakacje i wycieczki po Malcie ceny

Pałace i piwnice winne

To oferta dla wielbicieli elegancji, którzy chcą urozmaicić swój pobyt na wyspie o coś wyjątkowego . Proponujemy program szlakiem pałaców maltańskiej arystokracji i stare maltańskie winiarnie gdzie będziecie Państwo mogli spróbować wyśmienitego maltańskiego wina.

Zobaczycie Państwo Pałac Parisio, zwany maltańskim wersalem. Zdobią go freski, marmury, sztukaterie, kolumny, rzeżby, zachwyca przede wszystkim pozłacana sala balowa. Do pałacu przylega piękny ogród zaliczany do najpiękniejszych w Europie.

Z ogrodów udamy się do starej winiarni, działającej już 400 lat. Oczywiście oprócz zwiedzania tego wyjątkowego miejsca zaproponujemy Państwo degustację wspaniałych trunków. Degustację wzbogacą wyborne zakąski.

Z pewnością ten dzień będzie dla Państwa wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci.

MALTA POD GWIAZDAMI

Dla wielbicieli romantyki i wyjątkowych doznać mamy propozycję "Malta pod gwiazdami". Rozpoczniemy od murów Valletty, które prezentują się w nocnej szacie wyjątkowo.

Następnie udacie się Państwo z przewodnikiem na nabrzeże Waterfront. To tutaj kwitnie życie nocne Valletty. Bary, kawiarnie, restauracje zapraszają turystów chcących coś przekąsić lub wypić. Wszystko się mieni, wokół słychać gwar rozmów, w sezonie na nabrzeżu odbywają się liczne imprezy koncerty i występy.

Dla kontrastu w drugiej części programu udamy się do bajecznej, tajemniczej Mdiny, która w świetle księżyca wygląda zachwycająco.

Atmosfera tajemnicy, cisza, spokój - to idealne miejsce na zakończenie naszej gwiezdnej eskapady.

Wycieczki na Malcie ceny

Atrakcje na Malcie: Fort Świętego Anioła

Jeżeli planujecie Państwo pozwiedzać Maltę wcale nie musicie przygotowywać się na ogromny wydatek.

Ceny za usługę przewodnika rozpoczynają się już od 15 euro za osobę. Właśnie tyle zapłacicie Państwo za zwiedzanie Valletty.

  • Jeżeli do pieszego zwiedzania stolicy włączymy program „ Malta experience ” zapłacimy około 40 euro od osoby.
  • Całodniowe zwiedzanie Mdiny to koszt około 50 euro.
  • Program „ Malta pod gwiazdami ” to wydatek około 30 euro.
  • Zwiedzanie pałaców i winiarni – 40 euro.
  • Ħaġar Qim - – MARSASHLOK – BŁĘKITNA GROTA – nie mniej niż 60 euro.

Niektóre wycieczki możecie Państwo zamówić w dowolny dzień i o dowolnej porze. Niektóre możliwe są w konkretny dzień tygodnia i po wcześniejszej rezerwacji.

Państwa przewodnicy po Malcie czekają !!! Serdecznie zapraszamy !!!