Project Description

Stolicą Republiki Malty jest czarująca Valletta! Można o niej pisać bez końca.
O jej eleganckich uliczkach z oryginalnymi, kolorowymi balkonami, ciągnącymi się aż do błękitnego morza.

Urocza Valletta została zbudowana przez Rycerzy Św. Jana Chrzciciela w XVI wieku. Spacer po historycznej stolicy odkryje przed tobą piękno i magię tego otoczonego murami miasta.

W Valletcie, zwiedzanie zaczynamy od wizyty w Górnych Ogrodach Barraka, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port i leżące na drugim brzegu –
Trójmiasto. Następnie udajemy się do kościoła Św. Pawła Rozbitka i kontynuujemy zwiedzanie Katedry Św. Jana Chrzciciela, czyli kościoła Zakonu Maltańskiego.

Zwiedzanie Katedry obejmuje wizytę w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio. Dalej spacerujemy
uroczymi uliczkami Valletty przez Bibliotekę Narodową Malty, Pałac Wielkiego Mistrza i Teatr Manuel.

W czasie wolnym zajrzymy do greko-katolickiej świątyni Matki Boskiej Damasceńskiej, w której czczony jest obraz z wizerunkiem Matki Bożej Damasceńskiej z 1457 r. Został on przeniesiony z Damaszku na Rodos, a następnie, w 1530 r. Kawalerowie Maltańscy sprowadzili go na Maltę. Następnie przewidziany jest pokaz filmu „Malta Experience” – prezentującego wielowiekową historię Malty.

Czas trwania wycieczki z przewodnikiem 4 lub 8 godzin.