Project Description

W drodze do Valetty odwiedzimy nowoczesne miasteczko Slima. Przespacerujemy się słynna promenadą i będziemy podziwiać panoramę Valetty.

Valetta to miasto, które powinno się odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Stolica Malty jest jedyna, niepowtarzalna, przepełniona duchem historii. Powinno się po niej spacerować spokojnie, delektując się urokiem jej malowniczych uliczek i zachwycających pałaców. W Valletcie, zwiedzanie zaczynamy od wizyty w Górnych Ogrodach Barraka, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port i leżące na drugim brzegu – Trójmiasto.

Następnie udajemy się do kościoła Św. Pawła Rozbitka. Kontynuujemy zwiedzanie Katedry Św. Jana Chrzciciela, czyli kościoła Zakonu Maltańskiego. Zwiedzanie Katedry obejmuje wizytę w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio.

Dalej spacerujemy uroczymi uliczkami Valletty przez Bibliotekę Narodową Malty, Pałac Wielkiego Mistrza i Teatr Manuel.

Podczas zwiedzania możliwość spróbowania maltańskiego chlebka Ftira z wyśmienitymi dodatkami oraz maltańskiego piwa CISK lub napoju KINNIE. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na samodzielne delektowanie się pięknem stolicy.

Czas trwania – 8 godzin z przewodnikiem bez biletów wstępu lub z biletami na życzenie.