Project Description

Wycieczka piesza po uroczej stolice Valletcie i Trzech Miastach.

Nasza piesza wycieczka rozpoczyna się we Florianie, nazwanej na cześć włoskiego architekta i inżyniera Pietro Paolo Floriani, który był odpowiedzialny za budowę fortyfikacji miejskich. “Jesteśmy rycerzami i zbudujemy dla rycerzy wielkie miasto” – powiedział jego założyciel Wielki Mistrz Jean de Valette.

Valletta to otoczone murami miasto, polityczne i gospodarcze centrum państwa. Stolica została założona pod koniec XVI wieku przez rycerzy Zakonu Św. Jana Jerozolimskiego.

Spotkamy się w Vallecie i pójdziemy do Górnych Ogrodów Barraka i z nich przedostaniemy się na dolny poziom (do portu), widokową windą i dalej popłyniemy do Maltańskiego Trójmiasta podziwiając przy tym słynną panoramę La Valletta oraz Trójmiasta. Vittoriosa (Birgu), Senglea (Isola) i Cospicua (Bormla) to bezapelacyjnie najpiękniejsza część Malty, gdzie rozpoczęła się historia rycerz Maltańskich na Malcie. Zobaczymy pierwszy szpital i pałace zbudowane przez rycerzy, kościół parafialny Św. Wawrzyńca, Pałac Inkwizytorów oraz Fort Świętego Anioła. Wczujemy się w duszę Trójmiasta przy herbacie z mlekiem i pysznych maltańskich pastizzij (poczęstunek od przewodnika).

Dalej przedostaniemy się drogą wodną do Valetty aby odwiedzić jej perełkę – Konkatedrę Św. Jana. Wnętrze kościoła nawiązuje do czasów bytności na wyspie rycerzy Św. Jana Jerozolimskiego. Kontynuujemy wycieczkę podziwiając z zewnątrz Pałac Wielkiego Mistrza, który jest również siedzibą Prezydenta. Budynek Sądu Najwyższego, Budynek Parlamentu, Bibliotekę Narodową, kościół Św. Pawła Rozbitka lub kościół Matki Boskiej Damasceńskiej.

Czas trwania wycieczki z przewodnikiem 4 lub 5 godzin.