Wycieczka Valetta i Trzy Miasta – to nasza perełka i hit wśród polskich turystów.

Zapraszamy na wycieczkę po Valletcie i trzech miastach, która pozwoli Państwu poznać kilka atrakcji podczas jednego spaceru z przewodnikiem.

To najlepszy wybór dla chcących maksymalnie wykorzystać czas na zwiedzanie w jeden dzień. Dla chcących zrozumieć istotę wyspy, jej historię i chcących poznać jej najpiękniejsze zabytki.

Valetta to królowa na Morzu Śródziemnym, stolica Malty, muzeum pod gołym niebem. Miasto otoczone murami, polityczne i gospodarcze centrum państwa.

Trzy Miasta to potoczne określenie leżącego po południowej stronie Wielkiego Portu zespołu trzech miast: Birgu, Cospicua oraz Senglea. Ich historia wiąże się z przybyciem na wyspę zakonu Joannitów.

I właśnie tym szlakiem podążymy podczas naszej wycieczki.

Co zobaczymy na wycieczce Valetta i Trzy Miasta?

Nasz spacer rozpocznie się we Florianie, nazwanej na cześć włoskiego architekta i inżyniera Pietro Paolo Floriani, który był odpowiedzialny za budowę fortyfikacji miejskich. “Jesteśmy rycerzami i zbudujemy dla rycerzy wielkie miasto” – powiedział jego założyciel Wielki Mistrz Jean de Vallette. Następnie przejdziemy główną bramą do Valletty, podziwiając po drodze potężne jej mury.

Dalej pójdziemy do Górnych Ogrodów Barraka i z nich przedostaniemy się na dolny poziom (do portu), widokową windą i dalej popłyniemy do Maltańskiego Trójmiasta podziwiając przy tym słynną panoramę La Valletta oraz Trójmiasta. Ten widok na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Vittoriosa (Birgu), Senglea (Isola) i Cospicua (Bormla) to bezapelacyjnie najpiękniejsza część Malty, gdzie rozpoczęła się historia Rycerzy Maltańskich na wyspie.

Zobaczymy pierwszy szpital i pałace zbudowane przez rycerzy, kościół parafialny Św. Wawrzyńca, Pałac Inkwizytorów oraz Fort Świętego Anioła. Wczujemy się w duszę Trójmiasta przy herbacie z mlekiem I pysznych maltańskich pastizzii.

Dalej przedostaniemy się drogą wodną do Valletty aby odwiedzić jej perełkę – Konkatedrę Św. Jana. Wnętrze kościoła nawiązuje do czasów bytności na wyspie rycerzy Św. Jana Jerozolimskiego. Przepych, bogactwo ale również niesamowity smak i oryginalność zadziwią Państwa ogromnie.

Rzecz jasna główną atrakcją będzie możliwość zobaczenia obrazów wielkiego mistrza Carravaggio.

Kontynuując wycieczkę będziemy podziwiać z zewnątrz Pałac Wielkiego Mistrza, który jest również siedzibą prezydenta. Budynek Sądu Najwyższego, Budynek Parlamentu, Bibliotekę Narodową, kościół Św. Pawła Rozbitka lub kościół Matki Boskiej Damasceńskiej.

Po spacerze będziecie Państwo mieli moc wrażeń, mnóstwo informacji i pięknych obrazów w pamięci. Będziecie Państwo rozumieć jaką role odegrał tu zakon maltański a Malta w ciągu ostatnich stuleci na Morzu Śródziemnym i w historii Europy.

Oczywiście będzie można zadać pytania przewodnikowi i poprosić o polecenie innych ciekawych miejsc, których na wyspie jest bez liku.

Gdzie rozpoczniemy naszą wycieczkę Valetta i Trzy Miasta?

Spotkanie przy pomniku Chrystusa Króla we Florianie.

Dodatkowe informacje

Typ wycieczki – Łączona z innymi turystami (nie prywatna).

Ile będzie trwała wycieczka?

Nasz spacer potrwa 4 – 4,5 godziny.

Jaki jest koszt wycieczki?

  • ?Koszt zwiedzania to 35€ od osoby;

  • ?Koszt zwiedzania dla dziecka poniżej 10 lat to 25€;

Czy są dodatkowe koszty?

Tak. Bilety wstępów nie są wliczone w cenę wycieczki.

  • koszt przeprawy promem – 2,80 euro w dwie strony;
  • winda –1 euro;
  • bilet wstępu do Katedry Św. Jana – 15 euro / ulgowy 12-00 euro;

Obiekty sakralne będziemy odwiedzać w miarę ich dostępności.

Co zabrać ze sobą?

Nakrycie głowy zabezpieczające przed słońcem, wodę i dobry humor.

Tego nie możecie Państwo ominąć!

Zapraszamy na wspólne odkrywanie tajemnic Valletty i Trzech Miast.

Do zobaczenia!!!

Ubezpieczenie podróżne

? Malta Travel Guide zdecydowanie zaleca wykupienie ubezpieczenia podróżnego.

Odpowiedzialność /Straty i uszkodzenia

? Jeżeli chodzi o nasze biuro to podczas zwiedzania z nami poszczególne podmioty, takie jak transport lądowy, statki, restauracje, posiadają oczywiście ubezpieczenie w przypadku szkód zaistniałych z ich winy.

? Biuro Malta Travel Guide nie odpowiada jednak za straty i uszkodzenia podczas wycieczki, zaistniałe z winy turysty.

? Dotyczy to również chorób, uszkodzeń ciała i śmierci.

? Podczas naszych wycieczek zapewniamy Państwu profesjonalną obsługę, komfort zwiedzania i bezpieczeństwo.

Przeczytaj więcej o ubezpieczeniach, nagłych wypadkach i odpowiedzialności tutaj

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ TERAZ

Rekomendacje

Polecam Panią Natalię ?? bardzo profesjonalna a zarazem otwarta i przemiła osoba. Byliśmy bardzo zadowoleni a byliśmy wymagającą grupą ? Polecamy Panią Natalię i serdecznie pozdrawiamy ?

Lucyna Zdrojewska
Rekomendacje Wycieczka Valetta i Trzy Miasta

Polecam serdecznie tą wycieczkę z Panią Natalią, opowiada bardzo ciekawie i ma ogromną wiedzę, oprócz tego zna zwyczaje i śmieszne historyjki Maltańczyków, 4h minęły niezauważenie. Pokazała nam przepiękne punkty widokowe, podała namiary na pyszne restauracje, doradziła co kupić wyjeżdżając. Polecam z całego serca ❤️

Natalia Pytel

Dziękujemy bardzo Natalii za cudowną wycieczkę po Valecie! Piękne miejsce, Natalia jest bardzo pozytywną osobą, która zaraża uśmiechem ??

Katarzyna Jażdżewska

Jeszcze kilka dni temu razem z Rodzinką miałam okazję zwiedzać Valletę z Panią Natalią. To było wspaniałe przeżycie. Polecam z całego serca wspaniałą Panią Natalię.
Serdecznie pozdrawiamy!!! Ewa

Rekomendacje Valetta i Trzy Miasta Ewa

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ TERAZ

Dołącz do nas

Szybki Kontakt

WhatsApp/Viber: +35679918722
Email: info@maltatravelguide.pl
Mobile: +35679918722
Perły Malty – wycieczka objazdowa po Malcie
Malta w jeden dzień - wycieczka po Malcie