Project Description

 Zapraszam Państwa na wycieczkę pieszą po Rabacie (Rabat to przedmieścia miasta Mdina) i po dawnej stolicy wyspy Mdinie, nazywanej miastem ciszy.

 Pospacerujemy urokliwymi uliczkami Rabatu. Wszystko tu jest przepełnione duchem historii i ma wręcz bajkowy wymiar. Każdy dom ma swojego patrona, każdy jest wyjątkowy. Nigdzie na świecie nie spotkacie Państwo takiej ilości świętych i patronów w jednym miejscu. Ich obecność nadaje kamieniczkom niepowtarzalny charakter. Z każdej spogląda na nas czy to święty Józef, czy święty Paweł, święta Agata, święta Rita ….   szczególnie jednak Rabat związany jest ze świętym Pawłem. To tutaj przebywał po tym jak w 60 roku n.e jego statek rozbił się u wybrzeży Malty. 

Odwiedzimy grotę Świętego Pawła  oraz katakumby. Następnie spacerkiem przejdziemy do Mdiny – starej stolicy Malty. Nazywana jest miastem ciszy. Zachwyca perełkami architektury, a jej potężne mury tworzą niesamowity klimat, w serpentynie wąskich uliczek będziecie Państwo mogli całkowicie się zatracić. Obowiązkowo odwiedzimy kawiarnię Fontanella, gdzie będziecie Państwo mogli odpocząć przy wyśmienitej kawie i  pysznych słodkościach.

Czas trwania wycieczki z przewodnikiem 2 godziny, bez biletów wstępu.

*Bilety płatne dodatkowo: 

*Koszt biletów wstępu : Grota św. Pawła+ katakumby ok.  5 euro;